Lieknėjimą skatinančių arbatų dieta – kas tai?

Lieknėti padedančios ir apetitą mažinančios arbatos arba kitaip „teatox“ dieta tampa vis populiaresnės. Teigiama, kad jos išvalo organizmą, suteikia energijos, mažina pilvo pūtimą ir mažina svorį. Tinklalapis Bbcgoodfood.com nusprendė patikrinti, ar tokios arbatos iš tiesų yra naudingos sveikatai ir svorio kontrolei, bei kokios yra galimos rizikos.

„Teatox“ dieta – kas tai?

Laikantis šios dietos, reikia gerti arbatžolių arbatas ir kartais pakeisti tam tikrus mitybos įpročius. Kai kuriose arbatose yra senos lapų, kurie turi vidurius laisvinantį efektą. Dažniausiai parduodamų „teatox“ arbatų rinkiniuose yra du pakeliai, kurių vieną reikia gerti ryte, o kitą vakare. Rytinė arbata dažniausiai yra suteikianti energijos, o naktinė – laisvinanti vidurius.

Ar arbata gali padėti sulieknėti?

Jokių mokslinių įrodymų šio klausimu nėra, kaip ir tyrimų, patvirtinančių, kad tokios arbatos skatina riebalų deginimą ar mažina kalorijų pasisavinimą. Žinoma, vartojant daugiau skysčių ir pakeičiant tam tikrus mitybos įpročius, svoris gali šiek tiek nukristi, tačiau grįžus prie įprastos mitybos, svoris, tikėtina, ir vėl sugrįžtų.

Ar arbata valo organizmą?

Už organizmo detoksikaciją atsakingos žmogaus kepenys, inkstai ir žarnynas, tad specialių arbatų tam nereikia.

Ar šios arbatos – saugios?

Kai kuriose arbatose yra vidurius laisvinančių ar šlapimą skatinančių medžiagų, tad per didelis skysčių pašalinimas iš organizmo gali sukelti dehidrataciją ir mineralų (natrio, kalio ir kalcio) pašalinimą iš organizmo. Ilgai naudojant, gali atsirasti ir komplikacijos, nes šie mineralai yra reikalingi raumenų, širdies ir nervų funkcionavimui.

Koks šių arbatų šalutinis poveikis

Ilgalaikis jų gėrimas gali paveikti elektrolitų balansą, o tai gali sukelti raumenų silpnumą ir kitus šalutinius poveikius.

Kai kurie ingredientai, pavyzdžiui, senos lapai, gali sudirginti žarnyną ir sukelti dieglius, skausmą ar viduriavimą. Be to, ilgalaikis vidurius laisvinančių priemonių naudojimas gali sutrikdyti žarnyno darbą. Tad tokias arbatas patariama vartoti tik trumpą laiko tarpą ir rinktis tas, kuriose nėra daug vidurius laisvinančių ir šlapimą varančių ingredientų.

Turite žinoti ir tai, kad kai kurie arbatų ingredientai gali mažinti tam tikrų vaistų efektyvumą, pavyzdžiui, steroidų ir vaistų nuo širdies ligų. Šios arbatos gali sumažinti ir kontraceptinių tablečių efektyvumą.

Šių arbatų visiškai nepatariama gerti jaunesniems nei 18 metų žmonėms, turintiems sveikatos prob-lemų, moterims, vartojančioms kontraceptines piliules. Arbatų reikėtų vengti ir sirgusiems ar sergantiems valgymo sutrikimais bei tiems, kurių masės indeksas yra mažas.

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus