Ekspertai atskleidė, kada geriausia praustis po dušu

Klausimas, į kurį vieno atsakymo nėra: kada geriausia praustis po dušu – ryte ar vakare? Paklausę to bent keleto žmonių, tikėtina, sulauktume skirtingų atsakymų ir argumentų. Vieni teigtų, jog dušas ryte atgaivina ir suteikia energijos. Kiti tvirtintų, jog prausimasis vakare atpalaiduoja ir leidžia geriau išsimiegoti.

Ekspertai tinklalapiui Independent.co.uk atskleidė, kad teisūs yra vakarinio dušo mėgėjai. Žinoma, praustis ryte tikrai nėra blogai, tačiau nenusiprausti vakare ekspertai nerekomenduoja.

Miego ambasadore save vadinanti Nancy Rothstein teigia, jog į lovą svarbu atsigulti švariam, o dušas vakare padeda atskirti dieną nuo nakties.

Jei esate užkietėjęs tinginys (-ė), prieš guldamiesi į lovą bent jau nusiplaukite kojas.

Rytinio ir vakarinio dušo privalumaiDušas ryte leidžia pamedituoti ir pasiruošti dienai, teigia dermatologijos prof. Mona Gohara. Šis rytinis susikaupimas „gali numalšinti odos uždegimą, išlaikant stabilų hormono kortizolio kiekį“, pastebi Gohara.Skustis patariama ryte, nes tuomet žmogus yra budresnis, tad sumažėja tikimybė įsipjauti. Be to, trombocitų kiekis ryte didžiausias, o tai užtikrina tinkamą kraujo krešėjimą įpjovimo atveju.

Ryto dušas naudingas ir odai, ypač jei ji linkusi riebaluotis ar nustatyta aknė, tačiau vanduo neturėtų būti labai šiltas. Karštas vanduo gali duoti net priešingą efektą, ypač jei jūs oda sausa ir jautri.

Tuo tarpu vakarinis dušas odai gal net svarbesnis, nes tuomet nuplaunamas ne tik makiažas, bet ir per dieną susikaupęs purvas, nešvarumai, teršalai.

Praustis vakare naudinga ir dėl to, kad tai gerokai pagerina miego kokybę. Eidami miegoti turite jaustis švarūs, o dušas vakare yra pasiruošimo miegui rutinos dalis. Tai laikas tik jums, o ne telefonui, elektroninių laiškų skaitymui ar kitiems rūpesčiams.

Nesvarbu, kokie pavargę bebūtumėte, nusiprauskite prieš miegą ir mėgaukitės kokybišku poilsiu, po kurio ir jūsų plaukai bei oda atrodys sveikesni.

Na, o prausiantis vakare, ryte praustis kasdien ekspertai nepataria, kadangi tai gali išsausinti odą.

 

Alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus