Nuo anoreksijos iki sportiško kūno: socialiniai tinklai pastūmėjo L. Šumauskaitę tapti asmenine trenere

„Kai pradėjau derinti mokslus prie sporto, o ne atvirkščiai, supratau – noras padėti kitiems yra kur kas didesnis, nei noras studijuoti filologiją“, – savo sėkmės istoriją pradeda asmenine trenere dirbanti 23-ejų Laura Šumauskaitė. Mergina, sveika gyvensena užkrėtusi šimtus panelių, – pavyzdys, kaip užsispyrimas ir begalinis noras gali padėti pakeisti savo gyvenimą ir jį pasukti visiškai kita linkme.

Per dieną – vos du bananai

Daugelis sulieknėti norinčių merginų daro didelę klaidą: norėdamos įgauti tobulas kūno formas, nusprendžia save kankinti alinančiomis dietomis.

Etapo, kai vietoj sveiko gyvenimo būdo pasirenkamas savęs žalojimas, taip pat neišvengė ir Laura: sportuoti paskutinėje gimnazijos klasėje pradėjusi mergina neturėjo suvokimo nei kaip taisyklingai atlikti pratimus, nei kaip maitintis: „Tuo metu maniau, jog efektyviausias kelias į lieknėjimą – badavimas. Būdavo dienų, kai po tris valandas trukusios treniruotės suvalgydavau bananą ar obuolį ir dėl to jausdavausi visiškai rami“, – savo patirtimi dalijasi mergina.

https://www.instagram.com/p/BYyED_BHwyw/

Pakeisti požiūrį į savo kūną prireikė laiko

Po vienos dietos ėjo kita, vienos valandos treniruotės išsitęsė iki trijų. Numetusi papildomus kilogramus ir pastebimai suliesėjusi mergina po mokyklos baigimo nusprendė išvykti padirbėti į užsienį. Ten ji susidūrė su besaikio valgymo sutrikimu, vadinamu „binge eating“.

Per kelis mėnesius priaugusi 10 kilogramų ir sugriovusi dietomis pasiektus rezultatus, mergina vėl buvo nepatenkinta savo kūnu. Kadangi stresas valdė merginos emocijas, ji visa tai bandė ignoruoti valgydama: „Psichologiškai buvo labai sunku – negalėjau nustoti valgyti, todėl pradėjau domėtis šiuo sutrikimu, daug apie tai skaičiau“, – sako mergina.

Staigus svorio pasikeitimas merginą sugrąžino į sporto salę: „Pradėjau domėtis sveika mityba, produktais, kurie tinka mano organizmui. Su laiku pavyko ne tik priaugti raumenų, atsikratyti papildomų riebalų, bet taip pat pakeičiau ir požiūrį į kūną – nebenorėjau būti liesa, norėjau sveiko ir sportiško kūno“, – pasakoja L. Šumauskaitė.

Socialiniai tinklai pastūmėjo tapti asmenine trenere

Apie merginą, kilusią iš mažo miesto – Prienų, iki šių metų mažai kas žinojo. Norėdama pasidalyti savo istorija ir per kelerius metus sukaupta patirtimi, Laura savo „Instagram“ paskyroje įkėlė nuotrauką ir papasakojo savo istoriją.

Savo pokyčių nuotraukomis ir sveika mityba užkrėtusi šimtus merginų, prieniškė tapo pavyzdžiu ir motyvacija kitoms. „Supratau, kad pasaulyje yra labai daug merginų, kurioms trūksta palaikymo ir supratimo. Mes, moterys, visos daugiau ar mažiau jaučiamės panašiai, susiduriame su tokiomis pat problemomis“, – teigia mergina.

Didelio susidomėjimo socialinėje erdvėje taip pat sulaukė ir merginos valgomo maisto nuotraukos: nuo įvairiaspalvių kokteilių iki sėklomis pagardintų salotų ar saldžių blynelių. „Vengiu kruopų, miltinių produktų, ankštinių daržovių, pieno produktų. Mano mitybos pagrindą sudaro liesa mėsa (vištiena, kalakutiena, jautiena), daugybė daržovių, vaisių, uogų ir riešutų.

Pasukti profesionalios asmeninės trenerės keliu anglų-prancūzų kalbų filologijos studentę pastūmėjo sekėjų žinutės: „Kai pamačiau, jog kažkas seka mano pavyzdžiu, klauso mano patarimų, supratau, kad sukaupta patirtimi noriu dalintis ne tik socialiniuose tinkluose, bet taip pat ir sporto salėje. Baigusi studijas universitete užsiregistravau į trenerių kursus, išlaikiusi juos – pradėjau dirbti trenere, tačiau supratau, kad kursų baigimas – tik mažas laiptelis trenerės karjeroje – tikrieji mokslai prasidėjo atėjus pirmajam klientui“, – sako L. Šumauskaitė.

https://www.instagram.com/p/BVwS7Kll7D3/

Svarbiausia – atsikratyti stereotipų

Kiekviena moteris savo vaizduotėje yra susikūrusi idealios figūros vaizdinį. Vis dėlto, trenerės teigimu, kelias sveiko ir sportiško kūno link prasideda nuo minčių: „Pamirškite tai, kaip atrodo kiti. Kiekvieni pokyčiai turi ateiti iš didelio noro kažką keisti dėl savęs“, – sako mergina.

Vis dėlto pasiekti rezultatų lengva ranka nepavyks. Kiekvienai transformacijai labai svarbi kantrybė: „Daugelis merginų sporto salėje nori visko čia ir dabar. Deja, bet ilgalaikių rezultatų pasiekti pavyksta lėtai, todėl svarbu nepasiduoti ir nenusileisti rankų. Jeigu sporto salėje esate naujokas, nebijokite klausti patarimų, bendraukite su savo darbą išmanančiais treneriais“, – teigia L. Šumauskaitė.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus