O. Pikul-Jasaitienė – apie išaugusį skyrybų skaičių: žmonėms išsiskirti ir susirasti antrąją pusę yra vis paprasčiau
Dainininkė, grupės OMG narė bei vizažistė Oksana Pikul-Jasaitienė, atrodo, gali džiaugtis puikiais santykiais ir tobula šeima. Kartu su krepšininku Simu Jasaičiu moteris augina sūnelį, o žaviomis bendro gyvenimo akimirkomis dažnai dalijasi socialinių tinklų paskyrose. Vis dėlto ji atvira – jų šeimoje taip pat visko pasitaiko, tačiau per tiek metų pora jau išmoko vienas prie kito prisitaikyti. O. Pikul-Jasaitienė pastebi, kad šiais laikais žmonės skiriasi dėl įvairių priežasčių, tačiau net ir laikydama šeimą didele vertybe, ji pritaria minčiai, kad kai kuriais atvejais nesiskirti tiesiog neįmanoma.
– Jūsų šeima – nuostabi, atrodo, pavydėti galėtų kiekvienas! Kaip pavyksta išlaikyti tokius gražius tarpusavio santykius?
– Nėra namų be dūmų. Kaip ir pas daugumą, visko ir pas mus pasitaiko. Kartais ir nuomonės nesutampa, kartais reikia iš vyro išgirsti griežtą „ne“, o kartais ir man tenka jį tarti. Visko pasitaiko. Mūsų atveju metai mums davė tai, kad mes vienas prie kito pripratome ir išmokome vienas kitą priimti. Išmokome priimti minusus ir susigyvenome.
Pagrindinis mano patarimas poroms – vienas lauke ne karys. Bet kokiu atveju, jei stengsis tik vienas, gali būti taip, kad santykiai vis tiek nesulips. Tai yra dviejų žmonių didelis noras. Sakyčiau, kad šiuo atveju tai yra ir dviejų žmonių pastanga – dėl to mums kol kas viskas yra gerai.
– Daugelis žmonių linkę galvoti, kad šeima, santykiai taip pat yra darbas. Ar sutinkate su tokia mintimi?
– Taip, tai yra netgi labai didelis darbas. Reikia išmokti priimti kompromisus, susipykus problemas spręsti teisingai, atitinkamai. Pagrindinis dalykas – reikia išmokti vienas kitą gerbti.
– Ne paslaptis, kad pastaruoju metu šalyje itin padaugėjo skyrybų – ir tarp pramogų pasaulio atstovų, ir tiesiog tarp eilinių žmonių. Kaip galvojate, kodėl taip yra?
– Tiesą pasakius, kuo toliau, tuo žmonėms išsiskirti ir susirasti antrąją pusę yra vis paprasčiau. Galbūt ieškoti geresnio ar geriausio varianto sau ir savo širdžiai irgi nėra blogai, negu kad visą gyvenimą kankintis su tam tikrais žmogaus minusais, kurie galbūt tave morališkai žlugdys.
Partneriai turi būti draugai, vienas kitą paremti, palaikyti. Tada partnerystė tampa puikia draugyste ir tokios poros atlaiko sunkiausius išbandymus. Bet tuo atveju, jei vienas kitą spaudi ir neatlaikai, tai galbūt ir neverta visą gyvenimą šitaip kankintis – juk nebe tie laikai. Galbūt verta kartais žengti ir tokį žingsnį, nes tų situacijų išties būna visokių.
Taip, aš esu už šeimą, aš esu už santuoką, už tvirtybę, vaikelių augimą šeimoje, bet kai kuriuose situacijose galbūt mieliau rinkčiausi skyrybas nei vienas kito kankinimą.
Aišku, žmogus žmogui nelygus. Viena pora, atrodo, lyg ir blogai labai sutaria, kažkuris partneris atrodo prastas. Bet su kita moterimi ar kitu vyru tas pats partneris visiškai pasikeičia, tampa visai kitoks. Galbūt tai irgi yra menas – sutikti savo antrąją pusę ir išmokti teisingai su ja gyventi. Esu už santuoką, bet esant tam tikroms nepataisomoms situacijoms, tikrai nesiūlyčiau kartu kankintis. Nebent tai yra smulki priežastis – pavyzdžiui, nesutariate, kuris pirmas kelsis ryte ir veš vaiką į darželį (juokiasi).
– Dažnai žmonės apskritai nėra linkę vertinti santykių. Kaip galvojate, gal čia prisideda ir auklėjimas?
– Manyčiau, kad auklėjimas taip pat duoda labai daug, ir ne tik jis. Esu skaičiusi straipsnį apie porų statistiką, kaip būna iš tiesų. Ten buvo paprastai parašyta – 50 procentų žmogui daro įtaką jį supanti aplinka. Todėl, žinoma, reikia pažvelgti, kokie yra to žmogaus santykiai su tėvais. Santykis su jais yra labai svarbus – toks pats santykis gali būti ir su tavo šeima. Aišku, visokių situacijų būna.
Auklėjimas tikrai duoda labai daug. Jaunas žmogus, auklėjamas šeimoje teisingai, matydamas, kaip švenčiamos šventės, koks šeimoje bendravimas tarpusavyje, gauna pamatus.
– Kas, Jūsų manymu, galėtų sumažinti skyrybų skaičių Lietuvoje?
– Tikriausiai čia yra tų pačių žmonių bandymas atsisėsti ir pasikalbėti bei susivokti, ar jie gali eiti toliau kartu kaip pora, ar ne. Manau, kad tai yra bendras sprendimas. Čia labai įdomi ir plati tema, nes tų santykių ir problemų juose būna labai įvairių. Aišku, labai šaunu ir gražu matyti, kai šeimos yra kartu, kai vaikučiai auga šeimose, kada yra gražus vyro ir žmonos santykis, pastanga, pagarba. Aš už tai.
Šnekant apie vyrus, nors tai taikytina ir moterims, esu skaičiusi, kad daugiausiai uždirbantis ir sėkmingiausias vyras yra vedęs vyras. Taip, kad gerai pagalvokit! Šeima yra stiprybė. Būkite sėkmingi, būkite laimingi, būkite šeimose.