Šokiruojanti istorija: Šilutės ligoninės medikė pareikalavo išmesti vos paeinantį 84 metų ligonį

Istorija, kurią papasakojo 84 metų Juknaičių gyventojas Pranciškus Dambrauskas, atrodo neįtikėtina. Šviesaus proto ilgaamžis iki šiol neatsigauna ir negali pamiršti, ką jam teko išgyventi Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje.

Liepė važiuoti namo

P. Dambrauskas šių metų sausio 25 dieną itin blogai jautėsi. Todėl nuėjo į Juknaičiuose esantį medicinos punktą. Čia medikė jį apžiūrėjo, padarė širdies kardiogramą ir tuoj pat iškvietė greitąją pagalbą.

„Jaučiausi išties labai blogai. Greitosios vairuotojas ir sesutė nuvedė mane į mašiną. Tai buvo labai mandagūs žmonės. Į Šilutės ligoninės Priėmimo skyrių nuvedė vairuotojas. Čia pastatė lašelinę ir padarė širdies kardiogramą. Dar lašinant lašelinę, atėjo sesutė ir pasakė, kad turėsiu važiuoti namo. Paklausus, kodėl, ji atsakė, kad nežino, tai turėtų paaiškinti gydytoja. Ne už ilgo atėjo ir ji. Tai buvo Margarita Karbauskienė, kuri net neįėjusi į patalpą, kur aš gulėjau, pasakė, kad turiu išeiti“, – prisiminė juknaitiškis.

Pamažu senolis atsikėlė, lėtai apsirengė. Nuėjęs pas slaugytoją, vėl išgirdo liepimą važiuoti namo. „Pasakiau, kad nevažiuosiu, nes net paeiti negaliu, o ir pinigų neturiu. Nesitikėjau, kad pasijausiu dar blogiau ir atsirasiu greitojoje. Tada ėmė moralizuoti, kad vaikus blogai išauklėjau, kad šie neatvežė. Paaiškinau, kad mano vaikai normalūs žmonės ir darbo dieną dirba. Vėl pasakiau, kad blogai jaučiuosi. Prašiau guldyti į ligoninę. Tada M. Karbauskienė sesutėms pasakė: imkit jį ir meskit lauk. Paeiti negaliu. Galvoju – tegul tempia mane į gatvę ant sniego. Dar pasakiau: jei padariau kažką blogo, kvieskite policiją. Pasakė, kad nevažiuoja. Tada pasakiau: ko gero, dėl to, kad jie žmonės. Ne taip, kaip ji“, – pasakojo P. Dambrauskas.

Iškvietė apsaugininką

„Krapštyti“ senolio buvo iškviestas apsauginis. Pasak P. Dambrausko, tai buvo augalotas vyras, kuris ligoninės darbuotojų paprašė garbaus amžiaus juknaitiškiui iškviesti taksi.

Anot senjoro, medikė tuo metu vėl pakartojo senoliui eiti lauk ir apsauginio paprašė, kad išvestų. „Liepė mane išvesti ir pasodinti į prieangį“, – prisiminė pašnekovas. Senolis gerai prisimena, kad vos paėjo, grįžęs namo iš paskutinių jėgų nunešė pinigų taksi vairuotojui.

Kitą dieną vyras nuėjo pas savo gydytoją Juknaičiuose ir viską jai papasakojo. Tuomet medikė išrašė siuntimą gydymui į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Sūnus tą pačią dieną pasiligojusį tėvą ten ir nuvežė. Čia jis praleido beveik dvi savaites. Keletą dienų gulėjo Nefrologijos ir vidaus ligų skyriuje, iš čia buvo perkeltas į Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių. Po to gydytas ir Kardiologijos skyriuje.

Vėl pateko į ligoninę

Grįžęs į namus, čia ilgai neužsibuvo. Vasario 17-ąją greitoji medicininė pagalba jį išgabeno į Šilutės ligonę. Čia buvo gydomas Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje, iš čia išvežtas į Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Ir šiandien jis vis dar gydosi – dienas leidžia Šilutės gydymo įstaigoje.

„Niekaip nesuprantu – ar gali šitaip elgtis medikai, kaip elgiasi Karbauskienė. Elgiasi su ligoniu kaip su gyvuliu, nors kažkada priėmė medikų priesaiką. Kai pagalvoji, šuniuko į gatvę niekas nemeta… O aš vos paėjau. Kad jūs žinotumėte, kaip tada jaučiausi, man buvo bloga, silpna. Neturėjau jėgų net paeiti. Mano pažįstamą Stanislovą Joną Černauskį nuvarė į kapus. Nedaug trūko, kad ir aš ten atsirasčiau“, – baigė pokalbį vyras.

Gydytojos karjera bus baigta?

Ar žmogiškai buvo pasielgta su į devintą dešimtį perkopusiu pensininku? Apie šią situaciją kalbėjomės su Šilutės ligoninės vyriausiuoju gydytoju Dariumi Steponkumi.

„Ši gydytoja susilaukia daugiausia priekaištų. Aišku, tas darbo baras – Priėmimo-skubios pagalbos skyrius – yra vienas sudėtingiausių ligoninėje. Be abejo, žmogus turėtų daugiau skirti dėmesio bendravimui su pacientais. Šiuo atveju žmogus kreipėsi ne be reikalo. Ir jei pagalbos nesulaukė, mano atsakymas – tai labai blogai. Paskutiniu metu gydytojos M. Karbauskienės veiksmus vertiname“, – teigė D. Steponkus.

Anot jo, jei pagalbos nesulaukė 84 metų žmogus, tai nedovanotina, šis atvejis bus išnagrinėtas. „Preliminariai galiu pasakyti – šioje situacijoje gydytoja M. Karbauskienė pasielgė netinkamai ir jos karjera Šilutės ligoninėje baigsis artimiausiu metu“, – baigė pokalbį D. Steponkus.

www.alfa.lt

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus