Top 10 Didžiosios Britanijos universitetų. 2018 metų reitingas

Pateikiame Jums Didžiosios Biritanijos geriausių 10 universitetų sąrašą, kuris kasmet sudaromas atsižvelgiant į mokymo kokybę, studentų atsiliepimus, sėkmingos karjeros galimybes po universiteto baigimo ir, pagaliau, išlaidas kiekvienam universiteto studentui.

10. Loughborough universitetas (Loughborough University)

2017 m. Loughborough universitetas įtrauktas į 10 geriausių universitetų sąrašą septintu numeriu. Po metų jis nukrito į 10 vietą, tačiau vis dar išlieka vienu iš Didžiosios Britanijos universitetų lyderiu. Be to, jis yra vienas iš patogios mokymo aplinkos kūrimo studentams lyderių: kiekvienam žmogui išleidžiama 1056 svarų sterlingų.

Universitetas pasižymi savo sportiniais laimėjimais. 2016 m. Olimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire šios mokymo įstaigos studentai laimėjo 12 medalių, įskaitant 5 aukso medalius.

9. Lankasterio universitetas (Lancaster University)

Jau trejus metus Lankasterio universitetas užima trečia vietą, nuolat didindamas savo bendrą reitingą. Universitetas labai mėgstamas studentų, ypač todėl, kad vienam studentui išleidžiama mažiausiai 2860 svarų sterlingų: 1917 svarų sterlingų skiriama mokymo ir metodikos medžiagoms (biblioteka ir kompiuteriai) ir 943 svarai sterlingų sportui.

Šis universitetas siūlo labai kokybišką išsilavinimą ir malonų laisvalaikį, kadangi universitetas yra išsidėstęs šalia Ežerų krašto (Lake District).

8. Vorviko universitetas (University of Warwick)

Vorviko universiteto vieta Didžiosios Britanijos geriausių universitetų dešimtyje nesikeičia ir jis stabiliai išlieka 8 vietoje, tačiau Midlende (Midlands) jis, be abejo, užima pirmą vietą dėl 23 dalykų, kuriuos galima studijuoti. Darbdaviai noriai samdo šio universiteto absolventus. Be to, būtent Vorviko universitete yra didžiausia Jungtinės Karalystės studentų sąjunga, kurioje veikia daugiau nei 300 studentų organizacijų ir sporto klubų.

7. Londono universiteto koledžas (University College London)

Šiais metais labiausiai pakilo Londono universiteto koledžas. Kaip rodo apklausos rezultatai, patys studentai ne visada patenkinti universitetu, tačiau šio universiteto absolventai lengvai galės rasti darbą. Universiteto koledžas Londone turi puikią tyrimų bazę. Tyrimuose dalyvauja daug universiteto darbuotojų. Be to, 29 čia studijavo 29 Nobelio premijos laureatai.

Įdomus faktas: jeigu nebūtų Londono universiteto koledžo, 4 Coldplay grupės atlikėjai niekada nebūtų susipažinę.

6. Daramo universitetas (Durham University)

Daramo universitetas – tai universitetas, kurį sudaro keli nepriklausomi koledžai. Jam priklauso vienas seniausių universiteto pastatų pasaulyje – Daramo pilis. Be galimybės gyventi garsioje UNESCO pasaulio paveldo vietoje, universitetas siūlo studentams puikias karjeros galimybes, įskaitant ir sportinę.

5. Londono Imperijos koledžas (Imperial College London)

Londono imperijos koledžas ypatingą dėmesį skiria mokslui, inžinerijai, medicinai ir matematikai. Būtent su šia mokymo įstaiga yra siejamas penicilino kūrimas ir optinių skaidulų technologijų atsiradimas. Todėl nenuostabu, kad universitetas pirmauja pagal rodiklius mokslinių tyrimų srityje.

Universitete yra didžiausias pasaulyje “smegenų bankas”, kuriame yra saugomi mėginiai, surinkti išsėtinės sklerozės ir Parkinsono ligos tyrimui. Čia taip pat yra didžiausias centras, kur yra nagrinėjamos pasaulinio atšilimio ir ekologijos problemos.

4. Londono ekonomikos ir politikos mokslų mokykla (London School of Economics and Political Science)
Per pastaruosius 10 metų šis universitetas nuolat patenka į Didžiosios Britanijos geriausių universitetų penketą. Ketverius metus iš eilės jis užimdavo trečią vietą, tačiau 2018 m. jo reitingas sumažėjo iki 4 vietos. Universitetas pirmauja pagal rodiklius mokslinių tyrimų srityje. Šiame universitete įsikūrusi antroji didžiausia Didžiosios Britanijos biblioteka. Universitete mokosi studentai iš 160 pasaulio šalių, o po jo baigimo turi dideles galimybes gauti gerai apmokamą darbą. Tuo pat metu pačių student atsiliepimų apie universitetą reitingas yra pats mažiausias.

3. Šv. Endriu (Andriaus) universitetas (University of St Andrews)
2018 m. Šv. Andriaus universitetas pakilo dviem pozicijoms aukštyn lyginant su praėjusiais metais. Tai įvyko dėl pačių studentų atsiliepimų apie šią mokymo įstaigą.

Universitetas garsėja savo tradicijomis. Pavyzdžiui, per svarbius įrenginius čia yra įprasta dėvėti akademines mantijas. Be to, pirmų kursų studentams privalomai skiriami”akademiniai tėvai”, kuriems jie atsidėkoja razinų kilogramu. Nors mūsų laikais tinka ir vyno butelis.

2. Oksfordo universitetas (University of Oxford)

Universitetas jau penkerius metus užima antrą vietą nuolat didelio reitingo dėka. Oksfordo universitetas yra žinomas dėl savo reputacijos švietimo srityje, o 38 dalykai, kuriuos čia studijuoja jauni žmonės, pastobiai gauna aukščiausius balus dėl mokymo kokybės. Šiame universitete studijavo daugelis žinomų politikų, pvz., Terezė May (Theresa May), Tonis Bleras (Tony Blair) ir Bilas Klintonas (Bill Clinton).

1. Kembridžo universitetas (University of Cambridge)

Jau septinerius metus iš eilės šis universitetas užima pirmą vietą Didžiosios Britanijos geiausių universitetų reitinge, tačiau į jį ne taip lengva įstoto dėl aukštų stojimo reikalavimų.

Kembridžo universitete yra labai stipri mokslinių tyrimų bazė, t.y. beveik visi darbuotojai dalyvauja moksliniuose tyrimuose, o studentai gali tikėtis sekti gamtos mokslų Deivido Atenboro (David Attenborough) arba rašytojų Sandi Toksvig (Sandy Toksvig) ir Antoni Bayette (A.S. Byatt) pėdsakais, nekalbant jau apie 96 Nobelio premijos laureatus, kurie studijavo šiame universitete.

Norint gauti daugiau informacijos apie stojimą į Didžiosios Britanijos aukštąsias mokyklas kreipkitės:

el. paštu jurgita@needoneuk.com arba telefonu +44 7451 850 444.
el. paštu info@needoneuk.com arba telefonu +44 7425 055 666.

Visas naujienas sekite mūsų puslapyje
www.studylondon.org.uk

bei facebooko paskiroje
www.facebook.com/Studijos-Londone

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus