Studento paskola ateities svajonių įgyvendinimui Studijos Londone 2018

Jaunuoliai iš Lietuvos ir šiais, ir kitais metais nesibaimindami Brexit‘o gali rinktis studijas prestižiniuose Anglijos universitetuose, nes studento paskola net iki 2019 m bus teikiama tokiomis pat sąlygomis kaip ir anksčiau. Beje, šia paskola gali pasinaudoti ne tik jaunimas, bet ir kiekvienas, kam dar nėra šešiasdešimties.

„Tai gera proga ir ką tik vidurines mokyklas baigusiems, ir jau įgijusiems gyvenimo patirties ir norintiems kilti karjeros laiptais ar gauti geresnį darbą, pasinaudoti valstybės teikiamu finansavimu ir įsigyti darbdavių labai vertinimą išsilavinimą prestižiniuose universitetuose ar koledžuose,“ – sako kompanijos Need one Ltd studijų vadybininkė Svetlana … teikianti informaciją ir konsultacijas studijų, studento paskolų, stipendijų ir pan. klausimais.

Įvykus referendumui dėl JK pasitraukimo iš Europos Sąjungos Britanijos vyriausybė atsižvelgdama į švietimo įstaigų, darbdavių bei studijuoti susiruošusių ES piliečių lūkesčius suskubo įtvirtinti garantijas dėl teisės studijuoti JK ir gauti studento paskolą tokiomis pat sąlygomis kaip ir anksčiau.

Tai reiškia, kad ne tik jau studijuojantys, bet ir 2017-2019 m laikotarpiu paraiškas studijuoti Anglijoje pateikę asmenys turi galimybę gauti 9 tūkst. svarų paskolą mokesčiui už mokslą ir nuo 10 iki 18 tūkst. svarų paskolą pragyvenimo išlaidoms per vienerius studijų metus. Žinoma, paraiškos pateikėjai turi atitikti Britanijos vyriausybės nustatytus kriterijus, į kuriuos atsižvelgiama suteikiant paskolą.

Ruošiantis studijoms JK svarbu žinoti, kad kad nėra vieningos studento paskolų sistemos, veikiančios visoje Jungtinėje Karalystėje. Kiekviena iš keturių Jungtinės Karalystės šalių – Velsas, Škotija arba Šiaurės Airija ir Anglija turi savo studentų finanasavimo sistemą.

Tačiau daugelį vilioja sttudijos ne kur kitur, o būtent Anglijoje. Ir tai nenuostabu, nes diplomas įgytas Anglijos aukštosiose mokyklose atveria geriausias galimybės įsitvirtinti darbo rinkoje. Kiekvienais metais čia studijuoti atvažiuoja apie 430,000 studentų iš 180 pasaulio šalių.

Lietuviams ypač palanku rinktis studijas Anglijoje, kadangi Lietuva priklauso Europos Sąjungai, kurios piliečiams suteikiamos visos galimybės siekti aukštojo išsilavinimo šioje šalyje.

“Net ir dabar, po Brexit’o ES piliečiai gali gauti lengvatines paskolas ir mažiau mokėti už mokslą nei studentai, kurie nėra Europos Sąjungos piliečiai,” – patvirtina JK studijų sistemos ekspertė.

Be to, įstojusiems į D.Britanijos universitetus, sudarytos palankios sąlygos gauti paskolą studijoms padengti, kurią grąžinti reikės ne iš karto baigus mokslus, o tik tada, kai metinės pajamos pasieks ne mažiau nei 21 tūkst. svarų.

Anglijos universitetuose studijuojantiems studentams suteikiama tikrai daug galimybių ir lengvatų, tačiau susigaudyti studijų ir paskolų sistemoje nėra paprasta, tad labai pravartu į pagalbą pasitelkti šią sferą gerai išmanančius konsultantus.

Bendrovė Need one Ltd turi didelę patirtį teikiant pagalbą asmenims norintiems studijuoti Londone. Anglijos mokymo įstaigų sistemą perkandę specialistai nemokamai padės susigaudyti, kokius dokumentus pateikti ir kokias procedūras atlikti siekiant patekti į norimą aukštają mokyklą.

“Savo veiklą mes pradėjome 2013m. Šio darbo ėmėmės norėdami padėti mūsų šalies tautiečiams pakeisti gyvenimo kryptį ir pagerinti savo situaciją pasinaudojant galimybe studijuoti ir gauti finansavimą iš valstybės,” – sako Svetlana.

Kompanijos Need One Ltd paslaugomis jau pasinaudojo šimtai studentų iš Lietuvos ir tautiečiai, kurie jau gyvena Anglijoje. Tačiau galimybės neišsemtos, nes nemažai studijų programų sudarytos taip, kad paskaitas lankyti reikia tik dvi dienas per savaitę, tad studijuoti gali net tie, kas jau turi darbą.

„Jums pradžiai būtina turėti pasą ir minimaliai mokėti anglų kalbą, o mes suteiksime pagalbą stojant į aukštojo mokslo įstaigą, padėsime gauti finansavimą studijoms ir pragyvenimui kol studijuosite. Mūsų universitetai, tokie kaip Anglia Ruskin University, Roehampton, University of Ulster, University of Essex, Northumbria University, University of Sunderland ar koledžai, sakysim, City of Westminster college, Mont Rose college of Management and Sciences, ICON college yra vieni iš populiariausių ir juose yra platus įvairių specialybių sąrašas. Kai kurie universitetai turi ,,Foundation year“ programą, kuri jus paruoš ateinantiems 3 bakalauro metams,“ – sako Svetlana.

Tikimės, kad mūsų straipsnis jums bus naudingas. Jeigu jūs norite sužinoti apie kitus studijų finansavimo būdus, skaitykite mūsų straipsnį apie stipendijas užsienio studentams Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau informacijosStudijos Londone

Linkime sėkmingų studijų ir didžiausių karjeros aukštumų!

Taigi, jeigu planuojate pradėti studijuoti ir ieškote atsakymų į iškilusius klausimus, kreipkitės į studijų vadybininkę Jurgitą telefonu +44 (0)7451850444 arba rašykite elektroniniu paštu adresu:
jurgita@needoneuk.com , info@needoneuk.com

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus