Studento paskolų sistema Jungtinėje Karalystėje

Išsilavinimas Didžiojoje Britanijoje kainuoja nemažų pinigų, tačiau tai visiškai nereiškia, kad jis nėra jums prieinamas. Vienas iš labiausiai paplitusių išsilavinimo finansavimo būdų yra studento paskola.

Studento paskolų sistema Jungtinėje Karalystėje yra gerai išvystyta ir yra prieinama daugeliui jaunų, ir ne tik žmonių, žmonių, gyvenančių Jungtinės Karalystės teritorijoje ir Europos Sąjungoje. Tačiau informacijos rusų kalba apie šią temą beveik nėra. Šiandien mes stengiamės suteikti Jums išsamų studento paskolų Jungtinėje Karalystėje vadovą ir atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus.

Visų pirma, pradėkime nuo to, kad nėra vieningos studento paskolų sistemos, veikiančios visoje Jungtinėje Karalystėje. Kiekviena iš keturių Jungtinės Karalystės šalių turi savo skirtumus. Šiame straipsnyje mes suteiksime jums informacijos apie kreditus Anglijoje. Jei gyvenate Velse, Škotijoje arba Šiaurės Airijoje, gauti informaciją apie studento paskolas šiose šalyse, jūs galite oficialiose svetainėse:

– Velse – Student Finance Wales;

– Šiaurės Airijoje – Student Finance Northern Ireland;

– Škotijoje – Student Awards Agency Scotland.

Bakalauro studijų paskolos Anglijoje – Student finance

Jei norite apmokėti už studijas pagal bakalauro programą, jums reikės pateikti paraišką, taip vadinamojo, “studijų finansavimui» – student finance. Tokios paskolos yra teikiamos Student Loans Company kompanija ir išduodamos studijoms bet kokiame Jungtinės Karalystės universitete.

Kokie yra studentų paskolų tipai?

Egzistuoja du studentų paskolų tipai:

– Kreditas studento studijoms,

– Kreditas studento išlaikymui.

Kreditas studijoms (tuition fees loan)

Ši kredito rūšis yra skirta studijų padengimui JK universitetuose. Gaunant studijų kreditą, pinigai bus mokami pagal studento finansavimą tiesiogiai jūsų universitetui,  kiekvieno semestro pradžioje.

Kokią studijų paskolos sumą aš galiu gauti?

Paprastai, jeigu jūs mokotės valstybiniame universitete, paskola padengts visas jūsų studijų išlaidas. Tačiau egzistuoja paskolos sumos riba. Mūsų lentelėje parodytos maksimalios kreditų studijų sumos:

Studento išlaikymo kreditas (Maintenance loan)

Išlaikymo kreditas skirtas studento pragyvenimo išlaidų padengimui. Šio tipo paskola yra prieinama tik dieninių studijų bakalauro studentams. Paskola dalinai pervedama į studento sąskaitą kiekvieno semestro pradžioje.

Kokią išlaikymo paskolos sumą aš galiu gauti?

Paskolos suma, kurios galite tikėtis, priklauso nuo jūsų šeimos pajamų ir kitų veiksnių, tokių kaip:

– Kurioje šalyje Jūs kreipiatės dėl paskolos (Anglijoje, Velse, Škotijoje ar Šiaurės Airijoje);

– Gyvenimo sąlygos (ar jūs gyvenate su tėvais ar nuomojatės atskirą būstą);

– Pirma / pakartotinė paskolos paraiška;

– Ar jūs gaunate valstybės pašalpas ir stipendijas.

Jeigu jūs norite apskaičiuoti, kiek maždaug gali sudaryti jūsų studento paskola, pasinaudokite studento finansavimo skaičiuokle.

Žemiau yra pateikta lentelė, kurioje nurodyta paskolos suma, kurią galite gauti, priklausomai nuo jūsų pragyvenimo sąlygų:

Kas gali gauti studento paskolą Jungtinėje Karalystėje?

Norint gauti paskolą, jūs turite atitikti šiuos kriterijus:

  1. Jūsų pilietybė / imigracijos statusas

Norėdami kreiptis dėl išlaikymo ir studijų paskolos  Anglijoje:

– Jūs turite būti Jungtinės Karalystės pilietis; arba

– Turėti nuolatinį leidimą gyventi Jungtinėje Karalystėje, gyventi šalyje ne mažiau kaip 3 metus ir gyventi  Anglijoje paraiškos pateikimo metu; arba

– Būti ES piliečiu / ES piliečio šeimos nariu, gyventi Jungtinėje Karalystėje ne mažiau kaip 3 metus ir gyventi  Anglijoje paraiškos pateikimo metu; arba

– Jūs turite būti oficialiai pripažintas pabėgėliu ir gyventi Anglijoje.

Jūsų informacijai:

– Jei esate ES pilietis / ES piliečio šeimos narys, bet negyvenote Jungtinėje Karalystėje trejų metų laikotarpyje, tada jums priklauso tik studijų paskola ir jūs negalite gauti išlaikymo paskolos.

– Jei gyvenate Velso, Škotijos ir Šiaurės Airijos teritorijose, paskolų reikalavimai gali skirtis nuo nurodytų aukščiau.

  1. Jūsų mokymo įstaigos statusas

Jūsų Universitetas / Koledžas turi būti JK pripažįntų institucijų sąraše. Galite patikrinti pripažintų švietimo įstaigų sąrašą oficialioje svetainėje.

  1. Mokymo programa

Galite kreiptis dėl studento paskolos, pasirinkus šias studijų programas:

– Bakalauro programos

– programos diplomui arba aukštojo išsilavinimo pažymėjimui gauti.

  1. Studijų forma

Studijų paskolos prieinamos kiek dieninių, tiek neakivaizdinių studijų studentams. Tačiau studentų išlaikymo paskolos išduodamos tik dieninių studijų programoms.

  1. Jūsų ankstesnės kvalifikacijos

Jūs galite gauti studento paskolą tik tuomet, jei tai yra jūsų pirmoji specialybė. Jeigu jūs jau turite aukštojo išsilavinimo diplomą, kreditas jums išduotas nebus.

Kaip aš mokėsiu už studento paskolą?

Pasirinktos paskolos apmokėjimas bus atliekamas automatiškai per Jungtinės Karalystės mokesčių sistemą, kuomet jūsų atlyginimas,  po studijų pabaigos, pasieks 21 000 svarų. Daugiau informacijos apie studento paskolų apmokėjimą Jūs galite rasti oficialiame tinklapyje.

Taip pat jūs galite pasinaudoti paskolos apmokėjimų apskaičiavimo skaičiuotuvu.

Studentų magistratūros paskolos

Anksčiau Jungtinėje Karalystėje nebuvo valstybinės studentų paskolų sistemos magistrantūros programų studijoms. Tačiau šiuo metu, yra svarstomos projekto detalės dėl vieningos paskolų  sistemos studentams suteikimo, kuri turėtų pradėti veikti 2016 metais. Deja, ši sistema bus taikoma tik Anglijoje ir kreditai bus išduodami tik Anglijos universitetų studijoms. Skaitykite daugiau apie šį projektą čia.

Tikslinės profesinės ir karjeros plėtros paskolos (Professional and Career Development Loans)

Kol valstybinė magistratūros studentų paskolų sistema yra besivystymo stadijoje, jūs galite pasinaudoti vadinamosiomis tikslinės profesinės ir karjeros plėtros paskolomis, kurias suteikia tam tikri JK bankai. Šios paskolos tipo apmokėjimo sąlygos gali būti griežtesnės, bet gauti jas sunku nebus.

Jums bus suteikta galimybė gauti nuo 300 iki 10 000 svarų kreditą. Skirtingai nuo bakalauro studento paskolų, kurių apmokėjimai prasideda tik pasiekus tam tikrą pajamų lygį, išmokos už profesinės ir karjeros plėtros paskolas turėtų prasidėti praėjus mėnesiui po mokslų pabaigos.

Kas gali gauti profesinės ir karjeros plėtros paskolą?

Norint gauti paskolą, jūs turite atitikti šiuos reikalavimus:

– Minimalus amžius – 18 metų;

– Jūs turite gyventi Jungtinėje Karalystėje bent 3 metus iki kreipimosi dėl paskolos;

– Baigus mokslus, jūs turite planuoti dirbti JK, ES arba EEE (Europos ekonominėje erdvėje).

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite oficialioje svetainėje ar kreipkitės į National Career Service.

Jūs taip pat galite susipažinti su šio kredito sąlygomis, kuris yra išduodamas šiais bankais:

– Barclays Bank

– Co-operative Bank

 

 

 

Tikimės, kad mūsų straipsnis jums bus naudingas. Jeigu jūs norite sužinoti apie kitus studijų finansavimo būdus, skaitykite mūsų straipsnį apie stipendijas užsienio studentams Jungtinėje Karalystėje.

 

 

 Daugiau informacijos Studijos Londone  ;

www.needoneuk.com/

Linkime sėkmingų studijų ir didžiausių karjeros aukštumų!

 

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus