Studijos Anglijoje 2018-2019!

Kodėl Anglija?

Daugelis leidinių teiga, kad diplomas įgytas Anglijos aukštosiose mokyklose atveria geriausias galimybės įsitvirtinti darbo rinkoje. Kiekvienais metais čia studijuoti atvažiuoja apie 430,000 studentų iš 180 pasaulio šalių! Lietuviams rinktis studijas Anglijoje ypač palanku.

Kodėl? Nes Lietuva priklauso Europos Sąjungai. Anglija Europos Sąjungos piliečiams suteikia visas galimybes siekti aukštojo išsilavinimo šioje šalyje. Tikėtina, kad jūs lengviau gausite lengvatines paskolas, mažiau mokėsite už mokslą nei studentai, kurie nėra Europos Sąjungos piliečiai.

Studijos Anglijoje vilioja tuo, kad čia vertinami ne akademiniai pasiekimai, o motyvacija, įgūdžių ugdymas. Dar studijų metais jums bus suteikta galimybė atlikti praktikas geriausiose įmonėse. Daugelyje šaltinių teigiama, kad Anglijoje studijos suteikia tris sėkmingai karjerai reikiamus dalykus: įgūdžius, kvalifikaciją, ryšius. Kai kurie universitetai/koledžai suteikia studentams ir nemokamus anglų kalbos kursus prieš studijų pradžią.

Jei įstosite į D.Britanijos universitetą jums bus sudarytos palankios sąlygos paskolai studijoms padengti. O ją grąžinti galėsite tik tada, kai jūsų metinės pajamos bus gana didelės. Vilioja ir tai, kad savo paskaitų grafikus darysite patys. Anglijos aukštosiose mokyklose studentai patys nusprendžia kam jie skirs daugiau dėmesio, o kokių dalykų atsisakys.

Didžiosios Britanijos studijų sistema leidžia stoti tik į penkias specialybes. Tad prieš pildant prašymą turite gerai, labai gerai nuspręsti ko norite.

 
studijos needone

Studijos, studijos, studijos.

Anglijoje bakalauro studijos trunka 3 metus (180 ECTS kreditų). Kartais gali trukti keturis metus. Keturis metus mokysitės tuo atveju, jei nuspręsite, kad po antrųjų studijų metų norite pamėginti žinias pritaikyi praktikoje. Anglai tai vadina “Sandwich course”. Studijų baigimas vainikuojamas pristačius ir apginus baigiamąjį darbą.

Galite rinktis tęstines studijas, kurių trukmė tik vieneri metai (60 ECTS kreditų). Tokios studijos suteikia galimybę norintiems perstoti iš Lietuvos ar kitos šalies aukštosios mokyklos, į panašią specialybę Anglijos universitete. Studijos suteikia teisę gauti Anglijos universiteto diplomą. Pasirinkę šias studijas studentai priimami į paskutinį Bakalauro studijų programų kursą. Pabaigę tęstines studijas ir apsigynę diplomą gausite Bakalauro diplomą. Toks diplomas suteikia teisę stoti į magsitro studijas ir mėginti įsitraukti į darbo rinką.

Magistro studijos Anglijoje užtrunka nuo vienų iki dviejų metų (60 – 120 ECTS kreditų). Įstoję į magistrą studentai specializuojasi pasirinktoje srityje siekdami padidinti karjeros darbe galimybes. Didelis dėmesys studijose skiriamas asmeniniams, profesiniams gebėjimams. Studijos baigiamos apsiginus ir pristačius Magistro darbą.

Reikėtų įsidėmėti, kad dažniausiai geriausiais reitingais įvertintos aukštosios mokyklos tokios kaip Oxford, Cambridge pirmenybę teikia teorinėms žinioms. Reitingose žemiau esančios mokyklos didesnį dėmesį skiria praktikai.

Reikalavimai

Jei sugalvojote, kad studijų metus norite praleisti Anglijoje tikėtina, kad prieš tai jums teks išklaikyti IELTS arba TOEFL anglų kalbos testą. Kai kurie universitetai pateikia savų variantų, taiko įvairias išimtis anglų kalbos testo laikymo reikalavimui. Todėl, labai nenorint laikyti testo yra galimybė jo išvengti. Būna atvejų, kai tenka išlaikyti abu testus ( IELTS IR TOEFL).

Motyvacinis laiškas

Prieš rašant motyvacinį laišką pirmiausiai išsirinkite aukštąją mokyklą. Tuomet susikaupę susirašykite reikalaujamas sąlygas. Kai tai atliksite motyvacinio laiško rašymas taps lengvesnis. Jau žinosite į ką labiau orientuotis rašant laišką,ko iš jūsų tikimąsi.

Kai išsirinkote mokyklą ir jau tikrai tvirai nusprendėte, kad norite studijuoti Anglijoje skirkite daug daug laiko motyvacinio laiško sudarymui. Galite susidaryti motyvacinio laiško planą. Rašykite, koreguokite, tarkitės su draugais. Nerašykite viso laiško tą pačią dieną. Vieną dieną parašę, kitą- perskaitykite iš naujo. Paaukokite nemažai laiko ir pastangų, kad laiškas būtų tobulas! Motyvacinis laiškas – jūsų vizitinė kortelė.

Kaip su jumis susipažinti, jei jūsų nematė? Tik skaitydami laišką apie jus universiteto mokyklos atstovai sužinos jūsų anglų kalbos lygį, motyvacijos motyvus stojant į jūsų pasirinktą specialybę, jūsų charakterio bruožus, ateities siekius. Pravartu rašant motyvacinį laišką pasiūlyti savų idėjų aukštosios mokyklos bendruomenei. Anglijoje į kiekvieną studentą būsimą, esamą žiūrima, kaip į asmenybes, jau visaverčius visuomenės narius. Šioje šalyje nėra nustatyo lygio tarp dėstytojo ir studento.

Jokiu būdu motyvaciniame laiške nepalikite klaidų. Klaidos jūsų laiške leis universiteto atstovams suprasti, kad esate nepastabūs, neatidūs. Jei nukopijuosite laišką ir jus suseks visas viltis įstoti į aukštąją mokyklą galite pamiršti. Anglijoje vertinami sąžiningi, atidūs, turintys tikslų ir ambicijų studentai.

Rašydami motyvacinį laišką stenkitės atsakyti į šiuos klausimus. Pirmiausia parašykite, kodėl jus domina pasirinkta aukštoji mokykla, studijų programa. Rašykite tvirtus argumentuotus faktus, o ne girkite, kaip jums patinka ši įstaiga. Nepamirškite parašyti ko tikitės iš būsimų studijų. Plačiai pasakokite apie save: hobiai, charakteris, darbo ir savanoriavimo patirtis. Jei mokyklos laikais turėjote laimėjimų, įvertinimų paminėkite tai. Išskirtiniai faktai paminėti motyvaciniame laiške gali būti jūsų garantijos bilietas į studijas vykstančias Anglijoje. Ir visiškai nesvarbu, kad jūsų hobiai, ar iki šiol užimamos pareigos neturi nieko bendro su jus dominančia profesija.

Nebijokite paminėti savo kalbos įgūdžių. Jei nemokate anglų kalbos tobulai – prisipažinkite. Pasakykite apie savo planus mokytis, papasakokite, kaip tobulinate anglų kalbos įgūdžius.

Visame motyvaciniame laiške turi atsispindėti visų veiklų prasmė jūsų gyvenimui. Kiekvienos veiklos nauda siekiant karjeros. Anglijos universitetų atstovai skaitydami laišką nori suvokti kuo kiekviena veikla prisideda prie jūsų kaip asmenybės ugdymo. Svarbu rašant motyvacinį laišką įtilpti nuo 1300 iki 4000 spaudos ženklų.

Gali nutiki taip, kad būsite pakviesti į individaulų intervių. Tikėtina, kad pakviesdami jus pokalbiui aukštosios mokyklos atstovai norės įžvelgti giliau ir užduos kelis klausimus susijusius su motyvaciniu laišku. Tai dar viena priežastis, kodėl motyvacinį laišką turite rašyti patys ir skirti jam daug laiko.

Tik atsakingai parašę laišką galite sėstis pildyti UCAS – Didžiosios Britanijos stojimų sistemos internetinės formos. Užpildę banko kortelės pagalba perveskite kelioliką svarų ir laukite atsakymų iš universitetų. Tikėtina, kas sulauksite būtent šių atsakymų: priimtas iškart (unconditional); priimtas, jei įvykdysi tam tikras sąlygas (conditional); nepriimtas (unsuccessful). Sąlygos dažniausiai būna dviejų rūšių: akademinės (valstybiniai brandos egzaminai, semestrai) ir / arba anglų kalbos (IELTS arba TOEFL).

Rekomenduojama stojant turėti ir rekomendacinį laišką. Apgalvokite, kas geriausiai jus pažįsta iš akademinės pusės? Tuomet imkite ir paprašykite, kad mokytojai, dėstytojai, darbdaviai parašytų jums rekomendacinį laišką. Rekomendacijų daugiausiai gali būti trys. Laiškas taip pat turi būti parašytas anglų kalba. Prie kiekvienos rekomendacijos nepamirškite parašyti rašiusio asmens kontaktų.

Vertinimo sistema

Studijuojant Anglijoje greičiausiai būsite vertinti procentine išraiška, naudojant skalę % – 100%. Dažniausiai būtina gauti bent 50 %, kad egzaminas būtų išlaikytas. Gavus 70% ir daugiau reiškia, jog egzaminą išlaikei labai gerai arba puikiai: tarp 60-70% – labai gerai, 80% ir daugiau – puikiai. Balai virš 80% pasitaiko gana retai.

Stojimo procesas ir dokumentai:

http://www.studylondon.org.uk/lt//

Linkime sėkmingų studijų ir didžiausių karjeros aukštumų!

Studijos Londone!

Tau taip pat gali patikti Daugiau iš autoriaus